Piotr Jańczak nowa fotka

Piotr Jańczak – dyrygent, kompozytor, pianista. Przewodniczący jury.
Studia ukończył w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej w klasie dyrygowania prof. Janusza Staneckiego. Jest założycielem i dyrygentem Międzyszkolnego Chóru „Canto”, Wyrzyskiego Chóru Męskiego oraz Chóru Kameralnego „Canto”, które działają przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wyrzysku. Wraz z zespołami zdobył ponad 60 nagród na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach chóralnych. Wiele kompozycji Piotra Jańczaka zdobyło uznanie zostając utworami obowiązkowymi prestiżowych międzynarodowych konkursów chóralnych. Należą do nich m.in. konkursy w Wenecji, Rzymie, Bonn, Riva del Garda, Helsingborg, Neuchatel. Jest kierownikiem artystycznym Ogólnopolskiego Konkursu Chórów Męskich w Wyrzysku. Juror wielu konkursów chóralnych w kraju i za granicą. W 2009 roku uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej dyrygentura. Obecnie jest pracownikiem naukowym Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

sawicka_foto

Elżbieta Sawicka
, solistka, sopran.
Artystka studia wokalne odbyła w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim (klasa śpiewu Alicji Dankowskiej). Już na trzecim roku zadebiutowała partią Marzenki w operze B Smetany „Sprzedana Narzeczona”.

Po ukończeniu studiów kolejno była solistką: Teatru Muzycznego w Łodzi, 
Teatru Muzycznego w Poznaniu,
 Opery i Operetki w Szczecinie.
Solistka najczęściej wykonuje partie Heroin w klasycznych operetkach Kalmana, Lehara, Abrahama, Straussa oraz Frimla. Występowała przed publicznością teatrów Niemiec, Danii, Holandii, Francji i Szwajcarii, wykonując role w niemieckiej wersji językowej.

Spotyka się z dużym uznaniem publiczności koncertowej wykonując repertuar od klasycznego po musicalowy. W sezonie 1989/90 otrzymała nagrodę Bursztynowego Pierścienia dla najlepszej aktorki. Od siedemnastu lat zajmuje się działalnością pedagogiczną. Uczy piosenkarzy, aktorów i śpiewaków. Wielu jej uczniów odnosi sukcesy na scenach i estradach w Polsce i zagranicą.

wanat_foto

Arkadiusz Wanat – nauczyciel, organista, dyrygent.
Dyrektor Artystyczny Ogólnopolskiego Wielkanocnego Festiwalu Pieśni Chóralnej a także Festiwalu Muzyki Sakralnej w Sopocie. Dyrygent współpracujący z Cappellą Gedanensis. Na co dzien pracuje jako organista w Kościele pw. Gwiazdy Morza w Sopocie.

milewska_zdjecie

Krystyna  Milewska – starszy kustosz, kierownik Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie. Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Szczecinie, Wydział Humanistyczny, kierunek historia. Odbyła studia podyplomowe z zakresu historii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego i studia podyplomowe  z zakresu Kierowania Instytucjami Samorządowymi i Organizacjami Pozarządowymi „Edukacja – Praca Socjalna – Kultura” na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła Kursy Kwalifikacyjny przygotowujący do pracy edukatorskiej, zorganizowany przez Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie, na podstawie zgody wydanej przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. Pełni funkcję sekretarza naukowego Olimpiady Artystycznej – sekcja plastyki, okręgu zachodniopomorskiego. W swojej pracy łączy kompetencje i zamiłowania do historii i turystyki. Autorka wielu konspektów lekcji i warsztatów oraz konkursów muzealnych. Realizuje autorskie programy edukacyjne np. „Akademia bajeczna”, „Akademia Antyczna”, „Akademia Podróżnika” i inne. Współpracuje z Uniwersytetem Szczecińskim w zakresie rozwijania wiedzy o regionie zachodniopomorskim i Uniwersytetem III Wieku Oddział w Policach. Od 1997 roku organizatorka koncertów w Muzeum Narodowym w Szczecinie  m.in.: „Muzyka Dawna”, „Muzeum Muzyki”, „Śpiewające Muzeum”.
Jest uczestnikiem i organizatorem konferencji naukowych i metodycznych. Publikuje w pracach i periodykach naukowych i czasopismach dla nauczycieli. Należy do Stowarzyszenia Muzealników Polskich i Stowarzyszenia  Historyków Sztuki. Odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Gryfem Pomorskim .